Novinky
Novinky
Tisk

Novinky

Formaldehyd vede mezi znečišťujícími látkami ve vnitřním prostředí (17.06.2015)

Skvělý výsledek rekonstrukce okálu deskami

RIGIPS Activ´Air

Activ Air bubliny 2

Měření Státní zdravotního ústavu potvrdilo účinnost technologie Activ´Air v sádrokartonových deskách Rigips. Po rekonstrukci okálu na Vysočině se koncentrace formaldehydu snížily o více jak 80%.

Majitel okálu z Vysočiny se pustil do rekonstrukce interiéru svého domu. K estetickým důvodů měl i hodně praktických důvodů. Protože rekonstrukce se týkala především dětského pokoje, chtěl pro svoje děti připravit zdravé bydlení a věděl, že čistý vzduch v interiéru není samozřejmostí. Vysoká koncentrace nebezpečného formaldehydu může působit zdravotní nepříjemnosti. V době, kdy začal rekonstrukci připravovat, se dozvěděl o technologii Activ´Air, která je obsažena ve stavebních i konstrukčních deskách společnosti Rigips. Chtěl tyto desky vyzkoušet. A také ho zajímalo, jaké koncentrace formaldehydu se v místnosti nacházejí a zda Activ´Air opravdu funguje. Proto oslovil Státní zdravotní ústav (SZÚ), který koncentrace škodlivých těkavých látek provádí.

Pracovníci SZÚ provedli rozbor látek zachycených na dozimetrech určených pro stanovení koncentrací formaldehydu a dalších těkavých látek v ovzduší. Dozimetr byl umístěn v dětském pokoji, kde byly následně při rekonstrukci instalovány desky Activ´Air. Měření proběhlo ve dvou etapách - před rekonstrukcí a po rekonstrukci, vždy po dobu jednoho týdne. Místnost byla při obou měřeních vybavena stejným nábytkem, aby měření bylo co nejobjektivnější.

Měření SZÚ ukázalo ohromný rozdíl v koncentracích formaldehydu před a po rekonstrukci. Před rekonstrukcí byla naměřena koncentrace 42 µg/m³, po rekonstrukci pouhých 7 µg/m³. Jednalo se tedy o snížení koncentrací o skvělých 83%! A to díky deskám RIGIPS Activ Air.

Majitel okálu je s výsledkem rekonstrukce velmi spokojen. Interiér místností se změnil k nepoznání a nabízí nyní čistý vzduch a zdravé bydlení. A přitom za pořízení desek Activ´Air zaplatil o pouhých 2 000 Kč více, než za běžné desky bez této technologie. Účinnost složky Activ´Air v deskách RIGIPS je minimálně 50 let.

 

· Koncentrace formaldehydu se díky využití desek Activ´Air snížila o 83%

· Celkem bylo při rekonstrukci dětského pokoje použito 85 m² konstrukčních desek RigiStabil Activ´Air

· Majitel zaplatil za desky Activ´Air o pouhých 2.000 Kč více, než za běžné sádrokartonové desky, přičemž dosáhl snížení koncentrací formaldehydu o skvělých 83% s účinností minimálně 50 let

PALETA_ACTIVair_v6__STAVEBNI DESKA 1

Informace o GDPR 

Prohlášení o ochraně osobních údajů

Žádost na uplatnění práv subjektu údajů 

 

 

Od srpna 2018 jsme doplnili vozový park o vozidlo DAF s velkou hydraulickou rukou. 

DAF je valník s délkou ložné plochy 6,10 m, bez plachty, nosnost 8,5 tuny.

Hydraulická ruka Palfinger má dosah až 12,5 metrů s paletou o hmotnosti cca 1 tuny.  

DAF v b r 3

 

 

 

Máme skladem Fermacell sprchové podlahové sety i pro liniové odvodnění.

Další informace získáte zde.

FC Logo Kombination fermacell .fermacell AESTUVER

 

Elektronická  evidence tržeb 

je zde prováděna v 

BĚŽNÉM REŽIMU.

Podle zákona o evidenci tržeb

je prodávající povinen

vystavit kupujícímu účtenku.

Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu

u správce daně online; v případě technického

výpadku pak nejpozději do 48 hodin.